Як і де тепер можна купувати валюту?

img

Останнім часом Національний банк України видав низку постанов та розпоряджень, які суттєво змінили порядок придбання валюти фізичними особами.

По-перше, відтепер під час обміну валюти на суму до 150 тис. грн комерційні банки не повинні передавати інформацію про покупця в податкову службу. Крім того, купуючи долари або євро, не потрібно буде пред’являти паспорт.

Зате сьогодні вже не дозволяється заздалегідь замовляти в банку необхідну кількість іноземної валюти. Придбати її можна буде тільки за наявності коштів у самому відділенні банку в момент звернення. Хоча купувати закордонні гроші можна в кількох відділеннях банку протягом одного дня. Кількість обмінних операцій не обмежується.

Зміни торкнулися й тих, хто збирається брати позику в іноземній валюті. Тепер можна самостійно обрати банк для купівлі доларів, а кредитний валютний рахунок відкривати в тому банку, де плануєте кредитуватися.

Паперові квитанції ідуть у минуле

НБУ запровадив низку й інших нововведень. Деякі з них набрали сили з 1 липня, а деякі потрібно почекати до 1 січня 2019 року. Зокрема, з наступного місяця регулятор спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. Досі потрібні були дві паперові версії квитанції про здійснення операції: одна для клієнта, друга для банку. Тепер квитанції можна оформляти й зберігати не лише в паперовій формі, а й в електронній. Також за згодою клієнта банк матиме право не видавати йому паперовий документ. Поки що це не стосується інших фінансових установ, які здійснюють обмін валют. Але в майбутньому вони також перейдуть на оформлення валютно-обмінних операцій тільки одним документом.

Крім того, згідно з новими правилами банки не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції не перевищуватиме 150 тис. грн.

Валюту можна буде купувати в банкоматі

З наступного року українці купуватимуть валюту також у спеціальних банкоматах або терміналах. Вносячи готівкову гривню, можна буде конвертувати її й покласти на валютну картку. Тобто кладете національну валюту — отримуєте обрану іноземну. При цьому одержите чек, у якому буде зазначено суму операції та курс конвертації. Якщо обмін здійснюватиметься на більш як 150 тис. грн, вказуватимуться й особисті дані людини. Якщо вирішите, що вам продали валюту за невигідним курсом або просто передумали, протягом 15 хв можна буде провести зворотну операцію.

Банкіри стверджують, що це прогресивне нововведення, проте в Україні поки що недостатньо спеціальної апаратури для обміну валют без участі касирів. Наприклад, у ПриватБанку, найбільшій державній фінустанові, на сьогодні працює лише близько 10 спеціалізованих банкоматів, які можна налаштувати на валютно-обмінні операції. В інших банках кількість таких апаратів також не дуже велика. Але банкіри запевняють, що тепер закуповувати й використовувати спеціалізовані банкомати стає вигідно. Адже можна добряче заощадити на касовому обслуговуванні та зарплаті касирам.

З огляду на всі запроваджені нововведення ми не радимо нашим читачам звертатися в нелегальні обмінні пункти. Адже в банках сьогодні валюти достатньо, а процедура купівлі спрощується. Особливо не рекомендуємо вдаватися до послуг вуличних міняйлів через високий ризик придбати фальшивку.

 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму