Як і де тепер можна купувати валюту?

img

Останнім часом Національний банк України видав низку постанов та розпоряджень, які суттєво змінили порядок придбання валюти фізичними особами.

По-перше, відтепер під час обміну валюти на суму до 150 тис. грн комерційні банки не повинні передавати інформацію про покупця в податкову службу. Крім того, купуючи долари або євро, не потрібно буде пред’являти паспорт.

Зате сьогодні вже не дозволяється заздалегідь замовляти в банку необхідну кількість іноземної валюти. Придбати її можна буде тільки за наявності коштів у самому відділенні банку в момент звернення. Хоча купувати закордонні гроші можна в кількох відділеннях банку протягом одного дня. Кількість обмінних операцій не обмежується.

Зміни торкнулися й тих, хто збирається брати позику в іноземній валюті. Тепер можна самостійно обрати банк для купівлі доларів, а кредитний валютний рахунок відкривати в тому банку, де плануєте кредитуватися.

Паперові квитанції ідуть у минуле

НБУ запровадив низку й інших нововведень. Деякі з них набрали сили з 1 липня, а деякі потрібно почекати до 1 січня 2019 року. Зокрема, з наступного місяця регулятор спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. Досі потрібні були дві паперові версії квитанції про здійснення операції: одна для клієнта, друга для банку. Тепер квитанції можна оформляти й зберігати не лише в паперовій формі, а й в електронній. Також за згодою клієнта банк матиме право не видавати йому паперовий документ. Поки що це не стосується інших фінансових установ, які здійснюють обмін валют. Але в майбутньому вони також перейдуть на оформлення валютно-обмінних операцій тільки одним документом.

Крім того, згідно з новими правилами банки не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції не перевищуватиме 150 тис. грн.

Валюту можна буде купувати в банкоматі

З наступного року українці купуватимуть валюту також у спеціальних банкоматах або терміналах. Вносячи готівкову гривню, можна буде конвертувати її й покласти на валютну картку. Тобто кладете національну валюту — отримуєте обрану іноземну. При цьому одержите чек, у якому буде зазначено суму операції та курс конвертації. Якщо обмін здійснюватиметься на більш як 150 тис. грн, вказуватимуться й особисті дані людини. Якщо вирішите, що вам продали валюту за невигідним курсом або просто передумали, протягом 15 хв можна буде провести зворотну операцію.

Банкіри стверджують, що це прогресивне нововведення, проте в Україні поки що недостатньо спеціальної апаратури для обміну валют без участі касирів. Наприклад, у ПриватБанку, найбільшій державній фінустанові, на сьогодні працює лише близько 10 спеціалізованих банкоматів, які можна налаштувати на валютно-обмінні операції. В інших банках кількість таких апаратів також не дуже велика. Але банкіри запевняють, що тепер закуповувати й використовувати спеціалізовані банкомати стає вигідно. Адже можна добряче заощадити на касовому обслуговуванні та зарплаті касирам.

З огляду на всі запроваджені нововведення ми не радимо нашим читачам звертатися в нелегальні обмінні пункти. Адже в банках сьогодні валюти достатньо, а процедура купівлі спрощується. Особливо не рекомендуємо вдаватися до послуг вуличних міняйлів через високий ризик придбати фальшивку.

 

Центр захисту киян створено за ініціативи Юлії Тимошенко для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму