Обмін валюти в режимі онлайн

img

Нещодавно Верховна Рада ухвалила новий закон про валюту, який набере чинності наступного року. Документ змінює багато норм і правил на валютному ринку.

Зокрема, підприємства та громадяни зможуть самостійно вирішувати, коли і як здійснювати валютні операції, для цього не доведеться чекати на дозвіл НБУ. Для інвестицій за кордон не потрібна буде індивідуальна ліцензія регулятора. Зникне необхідність збирати для Нацбанку великий пакет довідок і документів, не маючи певності, що він дозволить транзакцію.

Валютні новації

Уже сьогодні Національний банк України здійснює підготовку до набрання чинності Законом «Про валюту і валютні операції», змінюючи багато своїх нормативних документів. Зокрема, із 7 лютого 2019 року громадянам буде дозволено онлайн-купівлю іноземної валюти на суму не більш як 150 тис. грн. Таким чином, за нинішнього курсу людина зможе придбати чи продати близько $5300 або €4600. Це особливо зручно під час закордонних подорожей: якщо на особистому рахунку є гривні, можна буде без зайвих проблем конвертувати їх і покласти на рахунок в іноземній валюті.

Онлайн-обмін валют можна буде здійснювати зі своєї платіжної картки за допомогою інтернет-банкінгу. У НБУ зазначили, що в цьому випадку повторна ідентифікація не знадобиться, оскільки громадяни проходили її під час відкриття банківського рахунку та внесення на нього коштів.

У НБУ нагадали, що така послуга була доступна клієнтам ПриватБанку до його націоналізації два роки тому. Але її скасували через нормативну неврегульованість онлайн-обміну валют. Тепер цю проблему буде вирішено завдяки нормам нового законодавства, а послуга стане законною й доступною вже із 7 лютого 2019 року.

Які переваги?

Якщо говорити про переваги нового валютного законодавства, то насамперед це значне спрощення процедури купівлі-продажу. Зокрема, 56 нормативно-правових актів, що регулюють сферу обігу валюти, замінять 7 нових. Як ми вже писали вище, стане простіше планувати закордонні подорожі. Валюту можна буде купити завчасно ($5000 для відпустки цілком достатньо). До того ж зробити це можна буде безпосередньо за кордоном, переказавши кошти зі свого гривневого рахунку.

Також полегшиться життя тих, хто звик здійснювати покупки в закордонних інтернет-магазинах. Замовляєте напередодні в банку необхідну суму — і вперед!

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму