Які пільги та виплати передбачені дітям війни?

img

До Центру захисту киян звернувся пан Микола із питанням щодо пільг для дітей Другої світової війни. Юрист роз’яснив положення Закону Про соціальний захист дітей війни від 1 січня 2006 року.

Дитиною війни вважається особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Дітям війни надаються такі пільги:

  • право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
  • використання чергової відпустки в зручний для них час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
  • виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
  • першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
  • право на 25% знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • діти війни, які є особами з інвалідністю, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць.

Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, також виплачується надбавка у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Повний виклад змісту Закону читайте тут http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2195-15

Якщо у вас чи ваших близьких виникли проблеми з виплатами, або порушуються їхні права як дитини війни – зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію Центру захисту киян 0 800 30 2019. Наші юристи спробують допомогти з цим питанням.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму