Єдиний квиток: що треба знати?

img

Від початку місяця в столиці запрацював новий принцип оплати проїзду в громадському транспорті — єдиний електронний квиток. Протягом року він має повністю витіснити звичні проїзні, квитки та жетони.

Напевне, більшість пасажирів уже помітили, що всі вагони тролейбусів, трамваїв та автобусів у Києві обладнані новими приладами — валідаторами. Саме вони найближчим часом мають замінити компостери та кондукторів.

Щоб перейти на нову форму оплати проїзду, необхідно купити єдиний електронний квиток і поповнити рахунок на необхідну суму. Квиток має вигляд традиційної платіжної картки. Однак її функціонал обмежуватиметься виключно оплатою проїзду. Вартість 40 грн. Придбати його можна в кондукторів, касах метрополітену та Київпастрансу, спеціальних боксах і кіосках «Преса», «ТурІнфо» і «Т-Кіоск».

Перед початком використання картку треба зареєструвати в особистому кабінеті користувача через інтернет. Що робити тим, хто не користується інтернетом, наразі невідомо. Після цього картку треба поповнити в касах метрополітену та Київпастрансу, боксах самообслуговування (там, де зазвичай поповнюють мобільний рахунок), кіосках «Преса», «ТурІнфо», «Т-Кіоск», на платіжних порталах і в мобільному додатку «Приват24». Для одноразової поїздки можна буде купити чек із QR-кодом, який також буде єдиним для всіх видів транспорту.

Оплата проїзду здійснюється через встановлений у салоні валідатор, до якого треба прикласти пластиковий квиток або чек. Перевірятимуть вашу доброчесність контролери зі спеціальним обладнанням, яке зчитуватиме інформацію з квитків. Вартість залежатиме від кількості оплачених поїздок. Тобто принцип той самий, що й у київському метро: разовий квиток обійдеться у 8 грн, а якщо ви купуєте 50 поїздок, ціна кожної знизиться до 6,50 грн.

Тарифи на проїзд у міському транспорті в разі використання картки

Кількість поїздок

Вартість однієї поїздки

1–9

8 грн

10–19

7,70 грн

20–29

7,40 грн

30–39

7,10 грн

40–49

6,80 грн

50

6,50 грн

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму