Єдиний квиток: що треба знати?

img

Від початку місяця в столиці запрацював новий принцип оплати проїзду в громадському транспорті — єдиний електронний квиток. Протягом року він має повністю витіснити звичні проїзні, квитки та жетони.

Напевне, більшість пасажирів уже помітили, що всі вагони тролейбусів, трамваїв та автобусів у Києві обладнані новими приладами — валідаторами. Саме вони найближчим часом мають замінити компостери та кондукторів.

Щоб перейти на нову форму оплати проїзду, необхідно купити єдиний електронний квиток і поповнити рахунок на необхідну суму. Квиток має вигляд традиційної платіжної картки. Однак її функціонал обмежуватиметься виключно оплатою проїзду. Вартість 40 грн. Придбати його можна в кондукторів, касах метрополітену та Київпастрансу, спеціальних боксах і кіосках «Преса», «ТурІнфо» і «Т-Кіоск».

Перед початком використання картку треба зареєструвати в особистому кабінеті користувача через інтернет. Що робити тим, хто не користується інтернетом, наразі невідомо. Після цього картку треба поповнити в касах метрополітену та Київпастрансу, боксах самообслуговування (там, де зазвичай поповнюють мобільний рахунок), кіосках «Преса», «ТурІнфо», «Т-Кіоск», на платіжних порталах і в мобільному додатку «Приват24». Для одноразової поїздки можна буде купити чек із QR-кодом, який також буде єдиним для всіх видів транспорту.

Оплата проїзду здійснюється через встановлений у салоні валідатор, до якого треба прикласти пластиковий квиток або чек. Перевірятимуть вашу доброчесність контролери зі спеціальним обладнанням, яке зчитуватиме інформацію з квитків. Вартість залежатиме від кількості оплачених поїздок. Тобто принцип той самий, що й у київському метро: разовий квиток обійдеться у 8 грн, а якщо ви купуєте 50 поїздок, ціна кожної знизиться до 6,50 грн.

Тарифи на проїзд у міському транспорті в разі використання картки

Кількість поїздок

Вартість однієї поїздки

1–9

8 грн

10–19

7,70 грн

20–29

7,40 грн

30–39

7,10 грн

40–49

6,80 грн

50

6,50 грн

Центр захисту киян створено за ініціативи Юлії Тимошенко для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму