Що робити з платіжками за газ за жовтень, якщо ви отримали донарахування?

img

Переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5% більше, ніж за показниками лічильника.

Цей коефіцієнт вираховується через температурну різницю при передачі газу з газорозподільної системи до споживача. Однак Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ. Тому ви можете зменшити суму платежу за газ, якщо у вашій платіжці зазначено для сплати додатковий коефіцієнт від газзбуту.

Наприклад, якщо в рахунку вказаний об'єм спожитого газу за лічільником в жовтні 100 м3, а з врахуванням коефіцієнту 103 м3, то сплатити ви повинні лише за 100 м3.

Що потрібно для зменшення платежу:

1. Звернутися до вашого газзбута із скаргою та вимогою провести перерахунок за газ за жовтень.

2. Надіслати скаргу до Нацкомісії про порушення ліцензійних умов газзбутом/облгазом.

3. Оплатити рахунок за газ в тій частині/сумі, яка не оспорюється.

Скаргу можна надіслати електронною поштою [email protected], звичайною поштою або кинути в скриньку Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг.

За ЦИМ посиланням ви знайдете зразок листа-вимоги про перерахунок плати за газ за жовтень.

Цей лист необхідно надіслати (звичайною або електронною поштою) або особисто передати вашому постачальнику газу.

Якщо у вас виникли труднощі з оформленням листа-скарги, зверніться за консультацією до спеціалістів юридичного відділу Центру захисту киян. Телефонуйте за номером безкоштовної гарячої лінії 0 800 302 019.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму