Як позбутися «наливайки» поруч із будинком?

img

Питання спавді не просте, а для деяких киян навіть болюче. Адже якщо поруч із вашим будинком, ігровим майданчиком дитячим садком чи школою, з'явилися такі «сусіди», про спокій і порядок можна забути. 

Але все ж є два шляхи закриття надокучливого закладу, які залежать від виду будівельної споруди. Один шлях – якщо «наливайка» розміщена в капітальній споруді, а другий – якщо у МАФі.

Якщо заклад, де продають алкоголь на розлив, знаходиться в капітальній споруді, то закрити його майже неможливо. В такому випадку кияни можуть звернутися до поліції, фіскальної служби, РДА чи до місцевого депутата Київради. Ті можуть перевірити, чи законно працює заклад, наявність ліцензії на продаж алкоголю тощо.

Якщо «наливайка» знаходиться у МАФі. З першого разу закрити такий заклад важко, але реально. Міська влада радить вчинити такі дії:

1. Зробити «контрольну» покупку та зафіксувати процес на відео та фото, попередньо завантажені (наприклад, на файлообмінник чи в соцмережу).

2. Залишити скаргу на сайті «Контактного центра м. Києва 1551», додавши лінк на відео.

3. Проконтролювати виконання звернення на сайті 1551.

Далі відповідні органи КМДА повинні здійснити позапланову перевірку. У власника тимчасової споруди перевірять дозволи на встановлення МАФу та на продаж товарів.

Адже часто у «наливайках» продають алкоголь без ліцензії та дозволів на встановлення споруди, а також мають незадовільний санітарний стан приміщення. Саме тому закрити таку точку у МАФі легше, ніж у приміщенні капітальної споруди.

Якщо у вас виникли проблеми, що пов'язані з «наливайками» – зателефонуйте на нашу безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші спеціалісти спробують вам допомогти.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму