Що входить в оплату прибудинкової території?

img

До Центру захисту киян часто звертаються з питанням: що входить в оплату прибудинкової території. 

Прибудинкова територія  це встановлена за проектом поділу території мікрорайону (кварталу) та проектом забудови земельна ділянка багатоквартирної несадибної житлової забудови, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов'язаних з ним господарських та технічних будівель і споруд. Прибудинкова територія встановлюється для будинку (будинків) і не може виділятися для частини будинку (блоку, поверху, секцій квартир тощо).

Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено Постановою Кабінету Міністрів від 1 червня 2011 р. № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги".

Тарифи, структура тарифів і перелік послуг визначається для кожного будинку окремо!

Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій:

 1. Прибирання прибудинкової території
 2. Прибирання сходових кліток
 3. Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення)
 4. Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
 5. Технічне обслуговування ліфтів
 6. Обслуговування систем диспетчеризації
 7. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем:
  - гарячого водопостачання
  - холодного водопостачання
  - водовідведення
  - централізованого опалення
  - зливової каналізації
 8. Дератизація
 9. Дезінсекція
 10. Обслуговування димових та вентиляційних каналів
 11. Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності
 12. Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)
 13. Поливання дворів, клумб і газонів
 14. Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами
 15. Експлуатація номерних знаків на будинках
 16. Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води
 17. Енергопостачання ліфтів

До уваги споживачів комунальних послуг від КП "Керуюча компанія"!

Донедавна тарифи, структура тарифів та перелік послуг, які надаються керуючими компаніями міста Києва, регулювалися розпорядженням КМДА від 06 червня 2017 року №668. Однак за позовом ВГО «Спілка власників житла України» до виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), суд визнав протиправним та скасував розпорядження КМДА № 668 від 06 червня 2017 року. Згідно з цим рішенням, починаючи з 20 грудня 2018 року, повернено тарифи з утримання будинків та прибудинковій, які діяли до червня 2017 року і були значно нижчими. 

Якщо у вас виникли питання щодо оплати за прибудинкову територію зателефонуйте на нашу безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші спеціалісти спробують вам допомогти.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму