Як отримати довідку з місця роботи?

img

Багато киян отримує несправедливо низьку пенсію через те, що підприємства, на яких вони пропрацювали все життя, закрились або ж були ліквідовані.

Якщо людина звертається до Пенсійного фонду з вимогою перерахувати пенсію, від неї вимагають довідку з місця роботи. Та де її можна отримати, якщо самого підприємства не існує багато років, а в місцевому архіві даних немає?

Працював усе життя, а отримаєш мінімум

До нас звернулася Марина Олексіївна. Вона більш ніж 30 років працювала журналісткою в різних газетах Києва. Однак ті видання давно закрилися, не подавши до місцевого архіву даних про працівників. Тепер жінка мусить виживати на мінімальну пенсію, адже не може підтвердити те, що багато років отримувала пристойний оклад і сплачувала високі податки. Понад те, її документи загубили, коли передавали з Пенсійного фонду Дніпровського району до Голосіївського. Як вибачення за свою халатність працівники Пенсійного Фонду запропонували пані Марині Олексіївні альтернативу — написати заяву на отримання пенсії середнього розміру, що фактично є схемою економії на пенсіонерах.

Проте, як пояснив нам економіст Олексій Кущ, пенсію можна збільшити, якщо врахувати всі необхідні параметри. Її розмір обчислюється за формулою Сз × ІКЗ × Кс, де:

Сз — середня заробітна плата в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії;

ІКЗ — індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;

Кс — коефіцієнт страхового стажу, який обчислюється множенням кількості місяців трудового стажу на вартість одного року страхового стажу.

Сьогодні, виходячи на пенсію, кожен має змогу вибрати безперервні 5 років (60 місяців) для розрахунку індивідуального коефіцієнта, який залежить від офіційної зарплати. Тому й виникла практика пошуку «потрібних» років, тобто періоду, коли в людини був найвищий заробіток та його оптимальне відношення до зафіксованої тоді мінімалки.

Юристи Центру захисту киян домоглися перерахунку пенсії киянці

Після розгляду справи Марини Олексіївни, юристи підтвердили: згідно із законодавством довідку з місця роботи можна отримати навіть у випадку, коли самої організації давно немає. Видають її в управлінні соціального захисту населення, яке надсилає запит до Державної служби статистики. Звідти має надійти інформація про середню заробітну плату на аналогічній посаді (у випадку пані Марини це «середньорічна заробітна плата працівників по галузі редакції та видавництва (1978–1988)». Вважається, що саме таку заробітну плату жінка одержувала протягом зазначених років. Отримані документи Марина Олексіївна направила до Пенсійного фонду, адже тепер має докази, що заслужила значно вищу пенсію. Тепер вона чекає на перерахунок пенсії та сподівається, що отримає чесно зароблені гроші.

Більшість роботодавців не подали до архіву документи про працівників

Юристка Центру захисту киян Вікторія Гуцуляк зазначає, що такі випадки трапляються досить часто. Оскільки до 2015 року умови ліквідації юридичної особи не були такими суворими, рішення про передачу документів працівників залежало виключно від добросовісності роботодавця. Сьогодні через відсутність документів із місця роботи потерпають тисячі киян. Люди не знають, де можна відновити втрачені папери, і змушені виживати на мінімальні виплати. Особливо гострою є проблема бюрократії в Пенсійному фонді. Ця структура досі працює за радянськими нормами, а тому зникнення важливих документів людей є звичною справою.

Якщо ви чи ваші близькі зіткнулися з несправедливістю чи халатністю владних структур, наші юристи нададуть вам якісну безплатну юридичну консультацію. Телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію Центру захисту киян - 0 800 30 2019.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму