Як з’ясувати, чи отримуєте ви всі законні нарахування військової пенсії

img

Керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко розповів про особливості нарахування військової пенсії у 2019 році.

Кабінет Міністрів України за пропозицією Міністерства оборони України змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців. Згідно з постановою, з 1 січня 2018 року передбачено істотне підвищення посадових окладів та окладів за військове звання.

Але з підвищенням пенсії військовим із суми грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, припинили враховувати доплату за:

- роботу з таємними документами та матеріалами (15%);

- надбавку за особливо важливі завдання (50%);

- премію (10%).

До Центру захисту киян звернувся колишній військовослужбовець, аби дізнатися, чи коректну суму грошей він отримує від держави. З’ясувалося, що окрім додаткових нарахувань у формі окладу за спеціальним званням та відсоткової надбавки за вислугу років, його посадовий оклад нараховується за неправильною сумою прожиткового мінімуму.

Наразі при нарахуванні окладу за посадою військовим пенсіонерам основою має бути розмір прожиткового мінімуму, який на даний момент становить 1921 грн. Однак киянину досі нараховують посадовий оклад в рамках військової пенсії за попередньою сумою прожиткового мінімуму, яка становить 1762 грн. 

Щоб перевірити, чи вам нараховують військову пенсію згідно з законом, радимо звернутися до Управління Пенсійного Фонду за місцем вашої реєстрації та з’ясувати суму прожиткового мінімум, за якою розраховується ваш оклад за посадою. У разі, якщо оклад не відповідає поточному розміру прожиткового мінімуму, встановлено державою (1921 грн) – сміливо вимагайте перерахунку.

Якщо у вас виникли додаткові питання – телефонуйте на нашу безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші юристи вас проконсультують.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму