Як проголосувати вдома?

img

До Центру захисту киян все частіше звертаються із питанням що робити, коли не взмозі прийти проголосувати на дільницю. Керівник юридичного департаменту ЦЗК Юрій Власенко відповідає. 

Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв'язку із інвалідністю чи станом здоров'я не здатний пересуватися самостійно, дільнича виборча комісія надає можливість голосувати за місцем його перебування.

Якщо виборець постійно не здатний самостійно пересуватися, і в списках виборців є відповідна відмітка - до нього автоматично прийдуть члени комісії з переносною скринькою в день голосування, якщо він не повідомив дільничу виборчу комісію до 12.00 30 березня 2019 року про свій намір проголосувати у приміщенні для голосування.

Якщо ж стосовно виборця такого запису в списках виборців немає - йому потрібно поштою чи через інших осіб передати власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування. Вказана заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров'я виборця передається до дільничої виборчої комісії не пізніше 20.00 29 березня 2019 року.

На підставі даних заяв формується витяг із списку виборців, по якому виборці голосують за місцем свого перебування.

Якщо у вас виникли проблеми чи питання стосовно можливості проголосувати вдома - телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші юристи спробують вам допомогти.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму