Чого чекати від монетизації проїзду?

img

Правила користування пільговим проїздом у комунальному транспорті змінилися. Віднедавна посвідчення пільговика більше не дає права на безплатний проїзд.

Ще в березні 2018 року Кабмін затвердив «Порядок надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах». Згідно з нововведенням місцевим органам влади надається можливість визначати, чи залишити систему пільгового проїзду такою, як вона була досі, чи запровадити так звану монетизацію.

Досі все працювало так: пільговики могли безплатно користуватися громадським транспортом, показуючи на вході посвідчення. Потім держава відшкодовувала перевізникам певну суму.

Із запровадженням монетизації проїзд за посвідченнями скасовується. Натомість відшкодування оплати проїзду отримуватимуть уже пільговики. Людина може розплачуватися цими коштами в транспорті, а може витратити на щось інше. Гроші мають перераховуватися на банківську картку.

30 поїздок в одні руки

Чи не найбільше суперечок викликала норма про 30 поїздок на місяць. Віце-прем’єр Павло Розенко навіть дав окреме роз’яснення з цього питання. Воно зводилося до того, що уряд не запроваджував такого обмеження, а просто вказав мінімальну соціальну норму, нижче якої опускатися не дозволяється. Тобто, затверджуючи розмір відшкодування, місцева влада не має права оплачувати людині менш як 30 поїздок, але може встановити вищу норму для свого населеного пункту. Здогадайтеся, як вчинили в цьому випадку місцеві адміністрації?

Наприклад, КМДА видала розпорядження, у якому чітко зазначено: «Затвердити на 2018 рік розмір щомісячної готівкової виплати окремим категоріям громадян, які мають пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (крім залізничного та річкового транспорту), у сумі 240 грн». Тобто рівно 30 поїздок вартістю 8 грн. Мешканцям столиці, які мають намір скористатися пільгою, обов’язково треба оформити «Картку киянина». На неї й надходитимуть «монетизовані» кошти.

Якщо у вас виникли проблеми чи питання щодо отримання пільгових коштів - зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші юристи вас проконсультують.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму