Як зменшити вартість отоплення у квартирі за рахунок урядової програми "Теплі кредити"

img

У 2019 році на урядову програму «Теплі кредити» з держбюджету виділено 400 млн грн. В рамках програми ОСББ та фізичні особи можуть отримати у банку кредит на заходи з енергозбереження, частину якого (від 40 до 70 %) компенсує держава.

Які заходи енергозбереження покриває програма?

Кредит можна отримати на установку індивідуального теплового пункту, утеплення будинку, установку енергоефективних вікон і модернізація систем загального освітлення. 

Урядова програма компенсує лише витрати на матеріали, роботи доведеться сплатити самостійно.

Умови кредитування від українських банків

Найбільш вигідні умови «теплого кредитування» пропонує «Приватбанк»: кредит зі ставкою 18% без комісій, застав і порук на строк до 7 років.

Кредит можна отримати також в «Украгазбанку» і «Ощадбанку» з комісією 2,3% та 4,3% від суми кредиту відповідно. 

Які документи потрібні ОСББ для оформлення «теплого кредиту»?

Для оформлення заявки на кредит в банк необхідні наступні документи:

  • Протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про оформлення кредиту за програмою «теплі кредити для ОСББ»
  • Протокол загальних зборів ОСББ про обрання правління
  • Звіт про фінансові результати та їх використання (форма 2) на звітну дату
  • Кошторис за останні 6 місяців за формою банку
  • Довідка про прийняття в експлуатацію теплового лічильника/проект установки терморегулюючого обладнання
  • Рахунок-фактура
  • Довідка про одержувачів субсидій ОСББ

Як отримати компенсацію за кредит?

Після заявки в банк нічого більше робити не потрібно. Банк розглядає заявку протягом 3-5 днів. Якщо з документами все в порядку - видають кредит. По завершенню робіт складається акт виконаних робіт. Співробітник банку приїжджає на місце і перевіряє, щоб видані гроші були витрачені за цільовим призначенням.

Якщо роботи були проведені без порушень, то банк вносить ОСББ до реєстру і протягом 30-60 днів організація отримує компенсацію 40%. Якщо ж ОСББ отримує субсидію, то компенсація складе 70%. Важливо, щоб на загальних зборах за отримання кредиту проголосували 2/3 членів ОСББ. Також організації та її голові не повинно бути пред'явлено жодних судових позовів.

Для чого потрібні заходи з енергозбереження?

Проведення заходів з енергоефективності дозволяє знизити оплату за опалення в 2 рази. Водночас після утеплення будинку, ринкова вартість квартири зростає до 30%.

Так, наприклад, у минулому році ОСББ в Білій церкві взяла кредит на 1,4 млн грн і отримала компенсацію від держбюджету у розмірі 814 тис. грн. В результаті проведення робіт ціна за опалення у них знизилася з 33 грн за кубічний метр до 18 грн.

 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму