Що таке форс-мажорні обставини та чи підпадають вони під карантин ⁉️

img

Форс-мажор - це надзвичайні та невідворотні обставини, які об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору.

Для визнання певної обставини форс-мажором необхідно врахувати, щоб, по-перше, вона була надзвичайною і не підвладною волі сторін договору, по-друге, непередбачуваною, тобто, її виникнення не могло бути передбачено під час укладення відповідного договору або до настання терміну виконання конкретного зобов'язання, по-третє, неминучою і, по-четверте, треба встановити причинно-наслідковий зв'язок між такою обставиною і неспроможністю сторони договору виконати свої конкретні зобов'язання.

Факт виникнення, тривалість і припинення форс-мажорних обставин повинен підтверджуватися уповноваженим органом шляхом видачі відповідного сертифіката.

Визнання короновірусу як форс-мажорної обставини раніше вже здійснювалось, зокрема, Китайським комітетом сприяння розвитку міжнародної торгівлі.

В Україні уповноваженим органом є Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати.

При цьому, відповідний сертифікат видається за собівартістю, а для суб'єктів малого підприємництва - безкоштовно.

За офіційно непідтвердженою інформацією, наразі ТПП України обробляється велика кількість звернень суб'єктів господарювання щодо засвідчення форс-мажору у зв'язку з введенням карантину, що унеможливлює видачу сертифікатів у строки, визначені законодавством (7 днів).

Також розглядається можливість видачі відповідних сертифікатів вже після скасування карантину із зазначенням тривалості дії відповідних форс-мажорних обставин.

Гаряча лінія: 0800302019 (дзвінки в межах України безкоштовні)

Вся інформація щодо карантину в Києві: t.me/KarantynKyiv

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму