Віталій Нестор: Транспортування річкою може стати вигідним

img

15 серпня Нібулон розпочав завантаження несамохідного судна компанії близько 300 тоннами херсонських кавунів. Голова Центру захисту киян Віталій Нестор вважає транспортування кавунів річкою вигіднішим. Про це політик заявив на своїй сторінці Facebook, передає пресслужба.

"Окрім щорічних жартів про “баржу з кавунами”, хотів би зазначити важливу економічну складову - транспортування річкою може стати вигідним! Такий шлях доставки овочів і фруктів із півдня України на північ значно зменшує їх втрати на 10-15% і допомагає в розширенні ринків збуту сезонної продукції. Кавуни прийдуть до Києва цілими, а автошляхи будуть збережені. Одна така доставка Дніпром знімає з доріг в країни близько 15 вантажівок. А річок у нас вдосталь! Тим більше, ні для кого не секрет, що в таку спеку фури розбивають дороги по всій Україні", - зазначив він.

Постачальники обіцяють доставити баштанні до Дня Незалежності.

"Впевнений - річковий транспорт має запрацювати на повну потужність поруч із залізничним та автомобільним. Щоб це стало нормальним явищем, а не мемчиком про одну серпневу “баржу з кавунами”. Тому вже сьогодні влада має вирішити ряд питань: пального, за яке судноплавцями сплачується акцизний податок, портовими зборами, платою за проходження шлюзів і розведенням мостів на Дніпрі. Так, той самий діалог влади з бізнесом. Перевезення річкою в Україні має перестати бути подією загальнонаціонального масштабу, а нарешті стати повсякденним явищем",- додав політик.

Цьогоріч кавуни мають наліпки з QR-кодом. Просканувавши його, кияни зможуть більше дізнатись про найцікавіші туристичні об’єкти Херсонщини.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму