Іван Томич: В Україні немає фермера-селянина, який може брати участь у ринку землі

img

За що Україна воює на Сході? За землю. То чому ми так легко хочемо з нею розпрощатись? А уряді кажуть, що хочуть зробити багатими та заможним українського фермера. Два роки тому Прем’єр Гончарук обіцяв закласти в бюджеті 4 мільярди гривень на кредитування українських фермерів. Цього року про це навіть не згадують. Чому? Бо не збираються давати ці кредити. В бюджети на це немає жодного цента. В бюджеті немає жодної державної підтримки українського фермера. Оголосили про підтримку новостворених фермерських господарств. Але за минулий рік немає новостворених

На цьому наголосив експрезидент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова «Союз українського селянства» Іван Томич, передає пресслужба Центру захисту киян.

Іван Томич також зазначив, що наразі в країні стрімко зменшується кількість фермерських господарств.

«На 1 січня 2021 року в Україні нараховується 16 660 фермерських господарств. 2009-го року їх було 40 000. Пояснити це дуже просто: винищення. На сьогодні в Україні лише 77 сімейних фермерських господарств. При тому, що колись планувалось створення 500 000. На сьогодні в Україні немає фермера-селянина, який сьогодні може брати участь у ринку землі. Тому розпродаж на аукціонах української землі – суто для іноземців», - сказав він.

Нагадаємо, що 23 квітня, відбувся круглий стіл «Відкриття ринку землі: як земельна реформа вплине на українців» за ініціативи Асоціації фермерів та приватних землевласників, фермерських організацій, аграрних профспілок, науковців. В круглому столі також взяли участь депутати Верховної Ради, Київради та лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму