Юрій Власенко: Ви не зобов’язані платити за випадково розбитий товар в магазині

img

Українське законодавство вміщує низку норм, які мають убезпечити покупця в магазині. На жаль, не всі з них є дієвими. З іншого боку і самі споживачі часто не обізнані щодо можливостей і недостатньо активно відстоюють свої права.

Про це в інтерв’ю виданню Київське слово розповів голова юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко.

«Співробітники супермаркетів не мають права вимагати здавати речі у камери схову. Тим більше, що магазини не несуть відповідальності за їхню безпеку», - сказав він.

Юрій Власенко запевнив, якщо ви випадково зачепились за стелаж та з нього впала пляшка, на вас не покладається обов’язок відшкодовувати збиток. Згідно 323 статті Цивільного кодексу «ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник». Але покупець – не власник товару аж доти, доки не заплатить за нього. Тут всі питання до поганої організації розстановки товару в залі.

«Також співробітники магазину не мають права заборонити вам оглядати товар чи фотографувати його. Такі обмеження за нашим законодавством можуть вводитись тільки в разі загрози національній безпеці. Але це явно не той випадок», - зазначив він.

За словами адвоката, співробітники магазину не мають права вимагати від покупця огляду особистих речей. Це можуть робити виключно представники поліції.

«Якщо ви впевнені в своїй правоті – вимагайте виклику правоохоронців. Будьте активними у захисті власних прав. І в разі потреби у фаховій юридичній консультації звертайтесь у Центр захисту киян: 0800302019», - наголосив Юрій Власенко.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму