Юрій Власенко: Факт виникнення заборгованості – не підстава для виселення чи будь-яких інших силових дій щодо боржника

img

Згідно 48 статті Закону України «Про виконавче провадження» спершу постачальник комунальних послуг має звернутися до суду. Там, надавши відповідні документи та аргументацію, добитись видачі судового наказу. Тільки після цього може бути здійснено арешт відповідних активів, вилучення та примусова реалізація. Враховуйте, що такі дії можливі лише за умови, якщо сума заборгованості сягне понад 20 мінімальних зарплат. На сьогодні це 6 тис. грн. Множимо цю цифру на 20 і отримуємо 120 тис. грн.

Про це в інтерв’ю виданню «Київське слово» заявив керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко.

«Якщо суд виніс рішення про стягнення, надавач послуг звертається до державного або приватного виконавця. Стягнення за виконавчими документами перш за все стосується грошових коштів, в тому числі на банківських рахунках. Якщо ж у боржника немає суми, що може покрити борг, відповідні кошти можуть бути отримані шляхом вилучення майна. В тому числі, квартир, будинків та земельних ділянок, які належать громадянину», - зазначив він.

Правник наголосив, що єдиний спосіб уникнути таких неприємностей – вчасно та в повному обсязі оплачувати необхідні платежі. В разі ж виникнення ускладнень одразу звертатися до постачальника по реструктуризацію боргу.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму