Голова Центру захисту киян озвучив план дій у разі підвищення ціни на газ

img

25 жовтня відбулась прес-конференція за участю голови Центру захисту киян Віталія Нестора. Разом із головою Спілки власників житла України Олексієм Кучеренко та головою фракції «Батьківщина» у Київраді Володимиром Бондаренко обговорили питання підвищення вартості газу для населення на 23,5% із 1 листопада цього року. Учасники назвали це підвищення політичним кроком, а не економічно обґрунтованим рішенням уряду.

Віталій Нестор повідомив, що для початку підвищення тарифів має відповідати зростанню рівня життя населення, чого зараз немає.

«Ми зараз проводимо моніторинг того, чи є на сьогодні обґрунтування й послідовність у діях Київської міськадміністрації, «Київводоканалу», уряду України щодо підвищення тарифів на газ, водопостачання, електроенергію та інші послуги. Адже населення України заслуговує справедливих і економічно обґрунтованих тарифів, і не можна одним політичним рішенням підвищити тарифи. Якщо підвищуються тарифи, то мають зростати заробітні плати, пенсії та інші умови соціального забезпечення кожного громадянина. Якщо цього не відбувається, немає необхідності підвищувати тарифи»,  ̶  зазначив Віталій Нестор.

Водночас він не виключив подачу позову до суду, якщо постанова про підвищення цін на газ набуде чинності.

«Ми на себе беремо зобов'язання проаналізувати Постанову, яка буде підписана Прем'єр-міністром України, звернутися до Окружного адміністративного суду міста Києва з проханням зупинити дію цієї Постанови і, в подальшому - визнати її протиправною та скасувати у зв'язку з її необґрунтованістю»,  ̶  додав голова Центру захисту киян.

Крім того, вже два з половиною роки суд розглядає позов Юлії Тимошенко до Кабміну з приводу економічного обґрунтування ціни на газ.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України з 1 листопада підвищив ціну на газ для населення на 23,5%  ̶   до 8550 грн за тис. кубометрів. 24 жовтня Центр захисту киян долучився до масових акцій ПРОТИ підвищення ціни на газ біля Адміністрації президента в Києві. Ініційовані лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко, такі акції також відбулися біля обласних адміністрацій у інших містах України.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму