Віталій Нестор: Підвищення тарифів неприпустиме

img

Підвищення ціни на газ і подальше зростання всіх комунальних платежів абсолютно неприпустимі. Особливо якщо зважати на постійне зниження доходів українців. Уряд раз по раз урізає програму субсидування громадян, тому й цей інструмент навряд чи можна назвати ефективним.

Але насправді питання ще глибше. Адже подорожчання газу автоматично спричинить серйозні проблеми в економіці. Малому та середньому бізнесу доведеться вкотре зменшувати споживання енергоносія, що призведе до падіння обсягів виробництва. Чи може Україна собі це дозволити? Я вважаю, що ні.

Так само, на мою думку, неприпустимим є прямий обман населення. Уряд рапортує, що підвищив ціну на газ «лише» на 23,5%, у той час як МВФ вимагав підняття на 60%. Але вже точно відомо, що найближчим часом українців очікує ще два підвищення. І загалом вони становитимуть ті самі 60%.

До того ж незаконність дій уряду вже підтвердила Державна регуляторна служба, яка не погодила проекту постанови Кабміну про підвищення ціни на блакитне паливо для населення. У її рішенні прямо сказано, що такі дії уряду призведуть до монополізації ринку природного газу НАК «Нафтогаз України».

Тому ще раз наголошую: газ для населення має бути в рази дешевшим завдяки збільшенню обсягів власного видобутку. До того ж треба припинити корупцію в Нафтогазі, адже всім відомо, що величезні прибутки компанії виливаються лише в багатомільйонні премії та розкішні автівки для її керівництва.

Віталій Нестор,

керівник Центру захистку киян

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму