Центр захисту киян вимагає від Юрія Луценка покарати винних у смерті 8-річної дівчинки

img

У вівторок, 20 листопада,  об 12:00 під стінами Генеральної прокуратури України активісти ініціативи Юлії Тимошенко «Центр захисту киян» та інших громадських організацій вимагатимуть  розслідування смерті 8-річної Маргарити Лукашук.

На початку липня 2018 року у дитячому таборі під Києвом «Славутич» на біль у животі та нудоту поскаржилися 12 дітей, найгірше почувалася Маргарита. Перевірки виявили у харчоблоці збудники сальмонельозу, стафілокок та кишкову паличку. 8-річна Маргарита Лукашук померла після двох з половиною місяців перебування у комі. У пошуках справедливості, мама дівчинки звернулася до представників Центру захисту киян, які взяли справу під свій контроль і залучилися підтримкою інших організацій.

Активісти озвучили свої вимоги: відсторонити від обов’язків тих, хто ігнорує розслідування у справі із масовим отруєнням дітей та загибеллю дівчинки, призначити по даній справі неупереджених процесуальних керівників, які в найкоротші терміни притягнуть до відповідальності винуватців трагедії.

«В Україні є гостра проблема з санітарними нормами. Ми маємо врегулювати ці питання та вимагати реальної відповідальності за порушення. Згадаємо минулорічні трагічні історії у Бердянську, діти отруїлися після того, як Держпродслужба за підсумками перевірки заборонила табору «Лазурний» приймати дітей на відпочинок. Історія фатальної пожежі в Одесі теж усіма забута. Все закінчилося гучними заявами влади про масові перевірки дитячих закладів на предмет дотримання протипожежних правил. На жаль, ситуація не вирішується роками. Ми не можемо далі спокійно дивитися за ситуацією – будемо діяти та вимагати об’єктивного та оперативного розслідування.», заявив голова Центру захисту киян Віталій Нестор.

Як зазначають організатори акції, винних у смерті дівчинки правоохоронні органи й досі не знайшли. У Держспоживслужбі видали припис на закриття бази, проте керівництво закладу його проігнорувало табір працює досі.

«Українська влада корумпована. Це найбільше зло і загроза для нас. Ніщо не може бути важливішим за людське життя, за життя наших дітей! Необхідно тиснути на керівні органи. Закликаю підтримати родину дівчинки!», голова ГО «Націонал-патріотичний рух України» та співорганізатор акції Михайло Ковальчук.

Правозахисник Юрій Власенко наголосив: «Замість того, щоб шукати винних та притягати їх до відповідальності, влада мовчки фіксує злочини, а окремі особи просто заробляють гроші на смерті Маргарити Лукашук. Як ще можна пояснити той факт, що санаторій де сталася ця трагедія наразі працює, а винні в  смерті дитини особи не покарані? Це черговий тест для нашого суспільства та правоохоронної системи, тому дуже важливо під тиском громадськості добитися справедливості в даній справі».

Нагадаємо, 12 вересня після двох з половиною місяців у комі, не приходячи до тями, померла 8-річна Маргарита Лукашук. Дівчинка отруїлась у дитячому таборі. У харчовому блоці дитячого табору «Славутич» лікарі знайшли збудники сальмонельозу, стафілокок та кишкову паличку.  Розслідування справи затягується.

Центр захисту киян створено за ініціативи Юлії Тимошенко для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму