Центр захисту киян підтримав батьків загиблої в таборі дівчинки

img

20 листопада під Генеральною прокуратурою України на мітинг вийшли батьки загиблої в таборі «Славутич» 8-річної Маргарити Лукашук. Разом із активістами Центру захисту киян та інших громадських організацій вони вимагали від Генеральної прокуратури відповіді щодо стану досудового розслідування смерті дитини.    

Активісти озвучили вимоги: відсторонити від обов’язків тих, хто ігнорує розслідування у справі із масовим отруєнням дітей та загибеллю дівчинки, призначити по даній справі неупереджених процесуальних керівників, які в найкоротші терміни притягнуть до відповідальності винуватців трагедії.

«Весь цей процес свідчить про пряму бездіяльність зі сторони прокуратури та поліції. Не допитано жодної посадової особи в дитячому таборі, не отримано жодного документу від табору, не встановлено навіть хто є його власником. І за 4 місяці не встановлено жодного винуватця цієї трагедії. Тому ми просимо Генпрокурора втрутитись в цю ситуацію – призначити нову групу прокурорів, яка повноцінно, своєчасно та законно розслідуватиме дане кримінальне провадження. Готові збирати такі акції допоки не буде відповідної реакції», – заявив Віталій Нестор, голова Центру захисту киян, виступаючи перед громадою біля ГПУ.

Співробітники Генеральної прокуратури довгий час ігнорували мітинг. Після годинної спроби поспілкуватися із посадовцями ГПУ, батьків Маргарити разом із адвокатом направили до Володимира Чорного, прокурора другого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування. Він повідомив, що Генеральна прокуратура не здійснює процесуального керівництва над досудовим розслідуванням у справі, цим займається безпосередньо прокуратура Київської області. За словами адвоката сім'ї, прокурор Київської області не зміг відповісти на питання, чому справу затягують і досі не назвали підозрюваних, оскільки не орієнтується в деталях справи.

Потерпілі разом зі своїм правозахисником очікують, що найближчим часом буде проведена комісійна судово-медична експертиза, яка стане підставою для вручення підозри особам, винним у злочині. Також вони готові далі продовжувати звертатися до відповідальних за розслідування правоохоронних органів, зокрема і вимагати втручання у справу Генерального прокурора Юрія Луценка.

Відповідне звернення на ім'я Генерального прокурора України було зареєстроване і подане від імені ГО "Центр захисту киян". «Сподіваємося, що Генеральний прокурор візьме на особистий контроль розслідування цієї справи, тому що ті пояснення, які надали сьогодні працівники прокуратури носять суто декларативний характер», – додав керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко.

 «Це не єдиний подібний випадок смерті у літньому таборі через халатне відношення керівництва до основ безпеки життєдіяльності дітей. Винуватці мають сидіти за ґратами. Ми будемо йти з родиною Лукашук до перемоги!», – прокоментував голова ГО «Націонал-патріотичний рух України» та співорганізатор акції Михайло Ковальчук.

Нагадаємо, що у липні 2018 р. у дитячому таборі «Славутич» під Києвом отруїлися 12 дітей. Перевірки виявили у харчоблоці збудники сальмонельозу, стафілокок та кишкову паличку. Одна із жертв отруєння 8-річна Маргарита Лукашук померла після двох з половиною місяців перебування у комі. Батьки дитини переконані, що Маргарита померла внаслідок сильної бактеріальної токсико-інфекції і відсутність вчасної та професійної медичної допомоги. Мама потерпілої Юлія звернулася за допомогою до ініціативи Юлії Тимошенко - Центру захисту киян, які взяли справу під свій контроль і залучилися підтримкою інших організацій.

 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму