Центр захисту киян відстоює інтереси громадян щодо тарифів на опалення

img

28 листопада в столиці за участю міської влади, КП «Київтеплоенерго» та представників комунальних установ пройшли громадські слухання щодо питання підвищених тарифів. Активісти Центру захисту киян змогли приєдналися до обговорення, щоб відстояти інтереси громадян, які постійно звертаються до організації зі скаргами на непідйомні та необґрунтовані комунальні тарифи.

Кияни особливо обурені тим, що міська влада підвищує тарифи на власний розсуд і відстоює інтереси не українських споживачів, а теплогенеруючих компаній.

Керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко представив інтереси мешканців Києва на обговоренні в КМДА.

«За результатами так званого «відкритого обговорення» до КП «Київтеплоенерго» надійшло лише дві пропозиції. Особисто я випадково дізнався про цей захід за годину до його початку. На обговоренні було не більше 30 людей, більшість з яких працівники компанії та КМДА. Це свідчить про те, що влада робить все можливе, щоб в непублічний спосіб приймати важливі для багатомільйонного міста рішення. Ми категорично проти практики відкритого грабунку людей і тримання їх за дурнів», – зазначив Юрій Власенко.

Він звернув увагу на те, що тариф на опалення для населення пропонується підвищити на 25,7% (з 1317,53 грн до 1656,67 грн за 1 Гкал тепла), хоч ціна на газ, за інформацією Прем’єр-міністра України, зросла тільки на 23,5%. Враховуючи те, що тариф на опалення не формується на 100% від ціни на газ, запропонований відсоток зростання тарифу є значно завищеним.

«Центр захисту киян вимагає скасувати підвищення ціни на газ та утриматися від підвищення тарифів на тепло, поки уряд не пояснить людям кожну цифру, забезпечивши прозорість тарифів. Ми також вимагаємо забезпечити всі будинки приладами обліку та автоматизованого регулювання теплопостачання, щоб кожен споживач розумів за що конкретно він платить», – додав Юрій Власенко.

На обговоренні експерти в галузі озвучили свої перестороги щодо підвищення тарифів та запропонували реальні шляхи ліквідації наслідків зростання цін на комунальні послуги для споживачів. 

Голова спілки власників житла, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко наголошує, що після запланованого підвищення тарифів платіжки можуть зрости у півтора рази.

«Прем’єр Гройсман неодноразово заявляв, що максимальне підвищення тарифів на центральне опалення має бути не більше, аніж 16%. Але зараз починається хвиля підвищення тарифів на центральне опалення. І я бачу суттєве розходження на 20-30-70%. Тариф на гаряче водопостачання може бути підвищено на 23-25%», – пояснив він.

На переконання Олексія Кучеренка, київська влада не надала достатнього обґрунтування підняття тарифів на тепло і гарячу воду на більш, ніж на 22%.

«Замість того, щоб допомогти нам зменшити споживання, вони стали на бік теплогенеруючої компанії – більше грошей, більше товару. А ми зацікавлені в діаметрально іншому – знизити тарифи», – додав він.

За його словами, мета громади в Києві ухвалити муніципальний енергетичний план, орієнтований на споживача. А публічні процедури обговорення тарифів повинні відбутися по всій Україні.

Крім того, учасники громадських слухань звернули увагу на те, що введення воєнного стану може стати підставою для корегування тарифів вже не місцевою владою, а воєнними адміністраціями.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму