Суд скасував необґрунтовані тарифи на утримання будинків, які коштували киянам 1,5 млрд грн

img

Активісти Центру захисту киян разом з київською командою Юлії Тимошенко домоглися скасування розпорядження КМДА, яким встановлювались необґрунтовані тарифи на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

20 грудня відбулося засідання апеляційної інстанції, яка залишила в силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо анулювання Розпорядження КМДА №668 від 06.06.2017 року про встановлення тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Тепер вже в судовому засіданні встановлено, що міський голова незаконно підписав це розпорядження, яким киян обібрали більш, ніж на 1,5 млрд. гривень.

Один з ініціаторів процесу оскарження, голова ВГО «Спілка власників житла України» Олексій Кучеренко підтвердив, що розпорядження визнано протиправним та таким, що втратило чинність.

«Будемо разом з киянами наводити порядок, вимагати перерахунок. Двірники та майстри точно не постраждають - вони мусять отримувати належну зарплатню за свою справу. А ось «схемники» та дилетанти-чиновники нам точно не потрібні!», – заявив Кучеренко.

Керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко наголосив, що разом з колегами й надалі вимагатиме перерахунку від керуючих компанії.

«Представники КМДА марно намагалися зірвати процес: заявляли безпідставні клопотання та відвід складу суду, але справедливість і здоровий глузд перемогли», – зазначив Власенко.

Він також додав, що за рішенням суду, в разі відмови керуючих компаній повертати оплачені кошти, за кожен день прострочення передбачено стягнення пені в розмірі 3% в день.

Нагадуємо, що 6 липня 2018 р. Окружний суд Києва визнав розпорядження КМДА N668 про підвищення тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій недійсним. Таке рішення стало результатом боротьби активістів Центру захисту киян і ВГО «Спілка власників житла» за права мешканців понад восьми тисяч будинків упродовж року.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму