Хто має повертати 1.5 млрд грн, які переплачували кияни за незаконними тарифами

img

26 грудня відбулася прес-конференція на тему: «Апеляційний Суд визнав київські тарифи на утримання будинків та прибудинкової території незаконними – хто буде повертати киянам 1.5 млрд грн?».

На прес-конференції керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко разом із головою Спілки власників житла України Олексієм Кучеренком та адвокатами Юрієм Суховим і Ростиславом Кравцем розповіли суть виграного позову в Апеляційному адмінсуді та подальший план дій щодо організації перерахунку переплачених за незаконними тарифами коштів. 

Голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко, посилаючись на рішення Апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року зазначив, що КМДА має виконати рішення суду і вже з 20 грудня 2018 року виставляти рахунки за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій за попередніми тарифами, які діяли до 6 червня 2017 року за розпорядженням №442 від 30.04.2015 року.

Протягом розгляду справи КМДА не надала мостобудівну і землевідвідну документацію на жоден з будинків, а технічні паспорти радянського зразка надані тільки для третини житлових будинків. Тарифи та структура тарифів, за якими підприємства київської територіальної громади надавали послуги, були затверджені без перевірки їх економічної обґрунтованості і без необхідної документації. У той же час поділ цін на тарифи залежно від терміну оплати до 20 числа – теж не передбачено чинним законодавством.

Керівник юридичного департаменту ГО "Центр захисту киян" Юрій Власенко зазначив, що жителі звертаються до управляючих компаній з проханням надати інформацію про те, куди були витрачені кошти і які були підписані договори, а компанії відмовляються надавати таку інформацію, посилаючись на конфіденційність.

"Ми як споживачі повинні не тільки знати, куди йдуть кошти, а й мати важелі впливу. На жаль, керуючі компанії, які були створені в 2015 році, засновником яких є КМДА, не дають нам такої можливості. І ми розуміємо тепер, куди йдуть ці півтора мільярда гривень", – сказав він.

Центр захисту киян рекомендує звертатися до керуючих компаній з відповідними заявами про компенсацію.

"Доки у Києві не відбудуться загальзні збори у кожному будинку, і доки кияни не затвердять новий тариф, фактично має діяти розпорядження КМДА №442 від 30 квітня 2015 року. Тому ми будемо максимально допомагати киянам звертатися у керуючі компанії. Якщо у людей буде необхідність додатково надавати консультації чи підготувати заяву – ми розробимо спеціальні бланки заяв та наполягатимемо на їхньому розгляді", – додав Юрій Власенко.

У свою чергу адвокат Ростислав Кравець підкреслив, що компанії, які обслуговували прибудинкові території, повинні повернути кошти, які протягом півтора років переплачували мешканці. Мова йде не про перерахунок, а про повну компенсацію. В разі відмови керуючих компаній повертати оплачені кошти, за кожен день прострочення на користь киян передбачено стягнення пені в розмірі 3% в день. 

Спікери дійшли висновку, що киянам потрібно об'єднатися та вимагати терміново провести публічне розслідування дій посадових осіб КМДА.

Адвокат Юрій Сухов додав, що готується звернення у Національне антикорупційне бюро, щоб розслідувати правомірність прийнятих рішень, за які відповідальні особи повинні нести юридичну відповідальність. 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму