Юристи Центру захисту киян допомогли киянці з перерахунком пенсії

img

До нас надійшла справа пані Марини, яка не отримує відповідну пенсію до стажу та отриманої заробітної плати за час її роботи.

Аби вирішити проблему потрібно подати до Пенсійного фонду довідку з місця роботи та про середню зарплатню. Однак киянка не має цієї інформації, щоб довести несправделиве нарахування пенсії. Адже організація, у якій вона працювала, вже давно не існує.

Киянка більш ніж 30 років працювала журналісткою в різних газетах Києва. Однак ті видання давно закрилися, не подавши до місцевого архіву даних про працівників. Тепер жінка мусить виживати на мінімальну пенсію, адже не може підтвердити те, що багато років отримувала пристойний оклад і сплачувала високі податки. Понад те, її документи загубили, коли передавали з Пенсійного фонду Дніпровського району до Голосіївського. Як вибачення за свою халатність працівники Пенсійного Фонду запропонували пані Марині Олексіївні альтернативу - написати заяву на отримання пенсії середнього розміру, що фактично є схемою економії на пенсіонерах.

Згідно із законодавством довідку з місця роботи можна отримати навіть у випадку, коли самої організації давно немає. Видають її в управлінні соціального захисту населення, яке надсилає запит до Державної служби статистики. Звідти має надійти інформація про середню заробітну плату на аналогічній посаді.

У випадку пані Марини це – «середньорічна заробітна плата працівників по галузі редакції та видавництва (1978-1988)». Вважається, що саме таку заробітну плату жінка одержувала протягом зазначених років.

Отримані документи Марина Олексіївна направила до Пенсійного фонду, адже тепер має докази, що заслужила значно вищу пенсію. Тепер вона чекає на перерахунок пенсії та сподівається, що отримає чесно зароблені гроші.

Якщо ви потрапили у подібну ситуацію - зателефонуйте на нашу безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші спеціалісти вас проконсультують. 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму