Доля кінотеатру «Київ» – досі під питанням

img

1 лютого відбулося засідання робочої групи Постійної комісії Київської міської ради з питань власності, на якому розглядалося питання подальшої оренди комунального приміщення, в якому зараз розташований кінотеатр «Київ».

В той час, як громада стурбована його подальшою долею, міські чиновники досі офіційно не визначились зі своєю позицією щодо оренди кінотеатру в майбутньому. Центр захисту киян відвідав засідання і дізнався кілька юридичних моментів, які можуть вплинути на подальше функціонування цього унікального кінематографічного осередку міста.

Після закінчення 4 січня 2019 року терміну договору оренди з ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ", департамент комунальної власності м. Києва відмовився подовжувати договір на тих же умовах через фінансову невигідність угоди міському бюджету, та включив приміщення до переліку вільних. Наразі у планах міської влади проведення публічного аукціону на право оренди майнового комплексу кінотеатру «Київ». Однак існують ризики того, що при виборі наступного орендаря місто буде керуватися не інтересами киян, а фінансовою вигодою або бізнес інтересами.

Згідно з законом, припинення оренди будь-якого об’єкта комунальної власності міста здійснюється за рішенням Постійної комісії Міської ради з питань власності, однак остання не приймала такого рішення щодо кінотеатру «Київ» і досі офіційно не була озвучена причина, за якою Департамент комунальної власності відмовив чинному орендарю у продовженні договору оренди.

«Сьогодні на робочій групі я звертався, аби отримати офіційну відповідь, підписану керівниками, щодо того, чи вчасно було повідомлено керівництво кінотеатру про завершення договору оренди та проведення експертної оцінки вартості приміщення. Важливо врахувати інтереси команди кінотеатру «Київ», яка 20 років його розвивала і зробила таким, який він є. Тому зараз так жорстко підходити до цього питання і викидати людей на вулицю з незрозумілих причин, які не були навіть чітко озвучені та обґрунтовані, неприпустимо. І віддавати кінотеатр на конкурсній основі іншому власнику – це ризик втратити його як культурний осередок Києва», – так прокоментував засідання депутат Київради та член Постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики Олександр Поживанов.

Незважаючи на це, Департамент комунальної власності вже вніс приміщення кінотеатру в перелік вільних та дозволив аналіз попиту на оренду цього майнового комплексу зовнішнім юридичним суб’єктам. Зокрема, до Департаменту звернувся один із потенційних орендарів щодо проведення експертної оцінки вартості орендної площі даного приміщення. В результаті, потенційну орендну вартість площі, яку орендує ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ" (6,5 тис. м2), він оцінив у суму 700 тис. грн на місяць. В той час, як чинний орендар сплачує за користування приміщенням лише 47 тис. грн на місяць.

«Щоб провести незаангажований конкурс, важливо забезпечити право на оцінку орендного приміщення всім потенційним орендарям, а також чинним орендарем ТОВ «Культурний центр кінотеатр «Київ», - переконаний голова Постійної комісії Київради з питань власності Леонід Антонєнко.

Він також зазначив, що мали місце порушення юридичної процедури при припиненні договору оренди з ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ", які дають підстави чинному орендарю у судовому порядку вимагати права перемоги у конкурсі.

«Існує пункт в положенні про оренду, який передбачає, що після того як чинний договір припиняється і з якоїсь причини не продовжується на наступний строк, а виконавчий орган починає процедуру вивчення попиту протягом 12 місяців, то це дає підстави орендарю, з яким договір не був подовжений, вимагати у суді права переможця конкурсу», - зазначив голова Постійної комісії Київради з питань власності Леонід Антонєнко і закликав вирішити ситуацію саме на користь чинного орендаря для уникнення судового процесу.

Тепер комісія очікує офіційний звіт щодо оцінки орендної вартості приміщення, який повинен надати Департамент комунальної власності. Для того, щоб забезпечити прозорий і законний процес проведення публічного аукціону на оренду кінотеатру, Постійна комісія з питань культури, туризму та інформаційної політики в свою чергу повинна визначити повний перелік умов і вимог до наступного орендаря.

Чи буде збережено за кінотеатром «Київ» профіль діяльності культурного закладу, разом з доступною ціною, показами некомерційних авторських фільмів та кінофестивалями після проведення публічного конкурсу на право оренди – питання залишається відкритим. 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму