Центр захисту киян отримує скарги про спроби підкупу голосів партією «Блок Петра Порошенка»

img

Від початку передвиборчої компанії на гарячу лінію Центру захисту киян все частіше надходять дзвінки мешканців столиці із заявами щодо спроб підкупу їхніх голосів політичною партією «Блок Петра Порошенка».

4 лютого на телефон гарячої лінії подзвонила занепокоєна киянка з проханням зупинити неправомірні дії партії Петра Порошенка.

За її словами, до неї в квартиру завітали невідомі особи, які назвалися співробітниками компанії з соціологічних досліджень. Спочатку молодики запитали про політичні вподобання, а потім запропонували їй 1000 грн як винагороду за голос у підтримку Петра Порошенка. У неї попросили скан-копію паспорту та ідентифікаційного номеру. Жінка відмовилася, проте вирішила сфотографувати хлопців. Зловмисники втекли.

Керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко радить громадянам в жодному разі не надавати копії своїх документів. Адже злочинці можуть використати паспорт та ІПН для відкриття кредиту.

«Ніхто не відміняв кримінальну відповідальність за підкуп. Це стосується і тих хто «бере» і тих хто «дає». Відповідно до ст. 157 ч. 1 Кримінального кодексу України: Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з підкупом, обманом або примушуванням, а також ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років», пояснив Юрій Власенко.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації фіксуйте правопорушення та телефонуйте до поліції.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму