Центр захисту киян вийшов під КМДА, аби влада повернула гроші киянам

img

28 лютого 2019 року під КМДА вийшли тисячі обурених киян з вимогою повернути гроші, які комунальна мафія викрала шляхом встановлення грабіжницьких тарифів.

Наразі Київська міська державна адміністрація не виконує рішення суду щодо скасування незаконного розпорядження КМДА №668, на підставі якого були в кілька разів підвищені тарифи на утримання будинків та прибудинкової території для киян. Київська влада має повернути кожній родині, чия квартира потрапила під дію рішення №668 орієнтовно по 2000 грн. 

«Враховуючи те, що рішення Окружного адміністративного суду розпорядження №668 було скасовано, скажу як юрист, що повинно застосовуватися розворядження №442 від квітня 2015 року. Іншого розапорядження та іншого тарифу не може бути, до поки ми не проведемо з вами загальні збори і не визначимо управителя, застосовуватися не може. Тому ті люди, які зараз не отримують субсидії, можуть сміливо платити по тому розміру, який ви платили у 2016 році та до 2017 року. Це абсолютно законно. Адже це рішення суду є обов'зковим до виконання», – зазначив керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко.

Кияни написали петицію про дії влади та передали лист через депутата Київради від «Батьківщини» Дениса Москаля секретарю Київради Володимиру Прокопіву, заступнику голови КМДА Петру Пантелеєву та першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику. На вимогу киян вони мають прозвітувати щодо повернення незаконно стягнутих 1,5 млрд грн, і щоб у нових платіжках не виставляли завищені тарифи. 

Крім того, розроблено та зареєстровано проект про мораторій на підняття тарифів до моменту, коли кожен з 8 500 будинків отримає технічний паспорт на будинок та документ на користування земельною ділянкою відповідно до методології нарахування тарифів. Активісти вимагають, щоб цей проект винесли на засідання Київради та прийняли.

«До Центру захисту киян щодня звертаються люди з питаннями: що нам робити, адже є рішення суду і як його виконувати, чому нам виставляють рахунки все вищі? А керуючі компанії відповідають, що коли кияни сплачують за новими тарифами, значить вони вогоджуються з ними. Це неправомірно. Кожен з нас заслуговує на справедливі тарифи. Наша задача повідомити, що незаконні тарифи скасовано та домогтися перерахунку тарифів. Ми будемо відстоювати позицію, щоб кияни платили лише за те, що вони справді отримують», – додав голова Центру захисту киян Віталій Нестор.

Нагадаємо, що понад рік команда Юлії Тимошенко домагалася справедливості в судах, аж поки 20.12.2018р. Окружний адміністративний суд Києва скасував розпорядження №668. Цим рішенням тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій піднімався майже вдвічі – із 3грн/м² до 6,4грн/м². Суд вирішив частково задовольнити адміністративний позов ВГО «Спілка власників житла України» до виконавчого органу Київради. Зокрема, визнати протиправним та скасувати згадане розпорядження виконавчого органу Київради. Переможне рішення справи оприлюднене у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму