Юристи Центру захисту киян допомогли з отриманням аліментів

img

До Центру захисту киян звернулася Катерина. Дівчині 19, батьки розлучилися дев’ять років тому. Батько аліментів не платив, її виховувала мати.

Нині Катерина є студенткою університету, а тому потребує додаткових коштів. Дівчина вчиться на денній формі й щодня витрачає на дорогу, харчування та необхідне канцелярське приладдя — загалом до 2500 грн щомісяця. Мати оплачувати все це не може, тому що працює бібліотекаркою у філії ЦБС Святошинського району й отримує близько 5000 грн. Через фінансову скруту дівчині доводиться працювати ночами в одному зі столичних фастфудів. Тому часу не лишається не тільки на сон та відпочинок, а й на саме навчання.

У відчаї Катерина попросила допомоги в батька, однак той відмахнувся від доньки, сказавши, що вона вже доросла й повинна сама про себе дбати. Її мати звернулася по допомогу до Центру захисту киян. Юристи підтвердили: аліменти можна отримати, навіть якщо дитина повнолітня. Згідно із законодавством батьки можуть надавати матеріальну допомогу дитині до 23 років. Однак призначена вона виключно для навчання, тобто в разі хвороби чи виникнення іншої надзвичайної ситуації домогтися виплати нереально. Відповідне рішення ухвалює суд. Позиватися має не сама Катерина, а її мама. Судовий збір у справі, що стосується аліментів, не сплачується.

Мати Катерини вже подала позовну заяву до Святошинського районного суду й чекає на перше засідання.

З такими випадками наші юристи працюють щодня. Якщо ви потребуєте якісної юридичної консультації, звертайтеся до Центру захисту киян на безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші спеціалісти спробують вам допомогти.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму