Держпродспоживслужба зобов’язала ще дві київські керуючі компанії зробити перерахунок

img

Під час перевірок, проведених у лютому-березні 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві у керуючих компаніях з обслуговування житлового фонду Голосіївського та Дніпровського району, були виявлені нарахування плати за послугу без затвердженого тарифу та інші порушення законодавства.

Керуючим компаніям видано відповідні приписи щодо усунення встановлених порушень, зокрема, здійснення перерахунку. Проте власники керуючих компаній продовжують ігнорувати та не виконують рішення.

Відповідно до акту перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та проведеної у КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м. Києва», виявлені такі порушення:

  1. нарахування за послугу за незатвердженим тарифом;

  2. включення до тарифу зайвих площ та неосвоєння коштів по складовій тарифу “поточний ремонт…”.

Крім того, порушено вимоги щодо формування тарифу на послуги з утримання будинків i споруд та прибудинкових територій, а саме за послугу з прибирання прибудинкової території мешканцям будинків Голосіївського району. 

Акт перевірки та інша інформація щодо перевірки №1589476 опубліковані на «Інспекційному порталі».

У КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» також була проведена перевірка дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Згідно з актом перевірки, були виявлені такі порушення:

  1. нарахування за послугу за незатвердженим тарифом (за скасованим Розпорядженням № 668 від 06.06.2017);

  2. порушення вимог щодо формування тарифу на послуги з утримання будинків i споруд та прибудинкових територій;

  3. вчинення адміністративного правопорушення;

Крім того, до складової розрахунку тарифу на послуги прибирання прибудинкової території включено площу, яку закріплено на праві повного господарського відання за КП «Шляхо-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району».

Інформація щодо даної перевірки №1589490, складений акт та інші відомості опубліковані на «Інспекційному порталі».

Нагадаємо, раніше аналогічна перевірка була проведена у керуючій компанії Оболонського району.

Наразі Центр захисту киян та Спілка власників житла України невпинно продовжують боротися за виконання судового рішення, а також розглядати і напрацьовувати можливі рекомендації громадянам для захисту власних прав у ситуації, що склалася.

Якщо у вас виникли питання щодо отримання перерахунку - зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші юристи вас проконсультують. 

Бланк заяви та інструкцію щодо отримання перерахунку можете знайти тут - https://czk.org.ua/kyiv/lifehacks/935 

 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму