Правозахисники: У Києві помічено фальсифікації

img

Юристи Центру захисту киян оприлюднили факти порушень на виборчих дільницях у столиці: організований підвіз людей, відсутність виборців у списках, спроби винести бюлетні за межі дільниці та зловживання відкріпними талонами.

Юрій Власенко, керівник юридичного департаменту Центру захисту киян вважає, що такі випадки фальсифікацій ставлять під питання демократичність виборчого процесу в цілому.  Зокрема, цілеспрямований підвіз людей та випадки, коли офіційні спостерігачі відмічали виборців, які проголосували - свідчать про втручання в хід голосування.

«Безпрецедентним була ситуація на ділянці 800590 на окрузі 221. Будинок за адресою вулиця Івана Мазепи, 1 був внесений до списків як житлове приміщення, хоча по факту ним не був», – додав правозахисник.

Крім грубих правопорушень, масовим явищем на цих виборах стала відсутність людей у виборчих списках. За словами Юрія Власенка, тільки на гарячу лінію організації зателефонували більше 300 осіб - вони отримали запрошення на дільниці, але так і не знайшли себе у списках.

«Було зафіксовано випадки, коли виносили бюлетні за межі дільниці. Фотографували, вірогідно, з метою отримання фінансової винагороди», – зазначив правозахисник Віталій Нестор. Таке правопорушення, зокрема, відбулося на дільниці 800146 по вул. Архітектора Вербицького, 14Г.

На порушення також звернув увагу активіст Михайло Ковальчук.

«На дільниці 800197 по вул. Поліська, 9  спостерігач помітив факт порушення. Прийшов чоловік, який знайшов себе в списках, але за нього хтось вже проголосував,  навпроти його ПІП стояв чужий підпис. Йому видали ще один бюлетень», – написав він у себе на Фейсбук сторінці.

Окрім того, як зазначив Ковальчук, кількість відривних талонів на дільниці за декілька хвилин збільшились на 158 штук. Довелось викликати поліцію.  

Як повідомляють ЗМІ, 31 березня в ході виборів президента України, правоохоронні органи у Києві зафіксували понад 240 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Нагадаємо, ГО Центр захисту киян приймає інформацію про порушення на гарячу лінію 0 800 30 2019  для оперативної фіксації порушень виборчого процесу.

 

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму