Що робити, коли картку киянина заблокували?

img

Юристи Центру захисту киян отримують все більше скарг на те, що у столиці масово блокують «Карту киянина». Тобто людина валідує картку, а їй видає відмову або показує, що картка заблокована. Тоді проїзд у громадському транспорті неможливий, що значно ускладнює мешканцям столиці користування пільгами та створює неприємні ситуації та конфлікти.

Розблокувати чи відновити таку картку неможливо. Потрібно тільки замовляти нову. А виготовдення нової картки займає від 45 днів. Виникає дуже неприємне питання для киян: як користуватись пільгами, які передбачені для громадян соціальною «Картою киянина»?

На неодноразові звернення до ПАТ «Державний ощадний банк України» ми постійно отримували відписки без надання конкретної відповіді на чітко поставлені питання. А під час особистого прийому в ПАТ «Державний ощадний банк України» нам повідомили, що регулювання даного питання напряму перебуває лише на контролі киян та повинно вирішуватись на рівні міста Києва.

У результаті тривалої боротьби та відвідування відділення банку було отримано паперові довідки, які начебто повинні забезпечити безперешкодний прохід на пільгових умовах в метрополітені та зручність користування іншими прикладами. На практиці дана довідка не має жодної юридичної сили, тому що в усіх установах, де діє «Карта киянина» цей папірець за документ не вважають.

Звертаємо вашу увагу на те, що ПАТ «Державний ощадний банк України» може подовжувати на власний розсуд терміни випуску нової карти, що в часовому проміжку продовжує дану проблему.

Отже, гостро стоїть проблема: як людям користуватись пільгами «Карта киянина», зважаючи на те, що з моменту блокування карти кияни залишаються сам на сам з даною проблемою та їх права грубо порушуються. Наразі юристи Центру захисту киян займаються цим питанням та направляють звернення до Голови КМДА Віталія Кличка, аби якомога швидше вирішити проблему.

Якщо у вас теж виникла проблема з користуванням «Карткою киянина» або її блокуванням - зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 30 2019. Наші юристи наразі фіксують подібні випадки і допомагають з оформленням звернень до органів місцевої влади.

Центр захисту киян створено для інформування жителів міста та надання безкоштовної допомоги у вирішенні проблемних питань. Тут можна отримати юридичну консультацію, рекомендації щодо оформлення документів та звернень, пройти курси цифрової грамотності та отримати підтримку в реалізації власних ідей та проектів на користь міста.

Зв’язатися з нами
Гаряча лінія 0(800)30-20-19

Отримайте РЕАЛЬНУ допомогу в найкоротші терміни

Заповніть форму